درب فلزی دارای طرح ها و شکل های مختلفی است که ما در این مقاله سعی خواهیم کرد تا شما را با انواع درب فلزی پارکینگ آشنا کنیم. در این مطلب نیاز است شما را با عواملی مانند قیمت درب فلزی و شکل درب فلزی مدرن آشنا کنیم:

انواع درب فلزی ساختمان:

درب فلزی را بیشتر با نام درب پارکینگ می شناسیم. در درب های فلزی ساختمانی درب فلزی مدرن و درب فلزی کلاسیک بیشترین فروش را دارند. دلیل استفاده از این نوع از درب های فلزی استحکام و امنیت بالای درب های فلزی است.

 در بین درب ها سبک های مختلفی با توجه به نمای ساختمان وجود دارند . درب مدرن، درب لوکس، درب ساده، درب کلاسیک ما در این بخش از مقاله سعی خواهیم کرد تا با بررسی انواع درب کلاسیک به خصوص درب پارکینگ کلاسیک و سبک های مختلف آن بپردازیم:

همان گونه که در بخش های قبلی اشاره شد سبک کلاسیک یک سبک خاص و پر طرفدار است. در بین انواع درب پارکینگ فلزی ساختمان و درب ویلایی معمولا سبک درب پارکینگ کلاسیک یکی ازپر طرف دار ترین انواع درب پارکینگ است . معمولا بسیاری از افراد با هر قطعه یا وسیله ای که به صورت کلاسیک ساخته شده یا نام کلاسیک را دارد بهتر رابطه برقرار میکنیم ، و یا یک ساختمان زمانی که در سبک کلاسیک طراحی میشود احساس اصالت داشتن را به انسان میدهد و خاطر.درب پارکینگ کلاسیک در طرح های مختلف ساخته میشود ،درب پارکینگ فرفورژه، درب پارکینگ آلومینیومی و سایر درب ها دارای طرح کلاسیک هستند . درب پارکینگ کلاسیک  با سایر درب ها فرق دارد این تفاوت در اصالت این درب ها است . به عنوان مثال در اواخر سال 1394  یک درب پارکینگ فرفورژه طراحی و روانه بازار شد که اصالت آن به کشور ترکیه تعلق داشت . این درب فرفورژه  با نام درب پارکینگ فرفورژه ترک و با  کد 3415معرفی گردید ، ابتدا این درب تنها در شرکت ثامن تولید میشد ولی بعد از مدت یک سال آهنگران و گروه های تولیدی با مهندسی معکوس سعی در تولید این درب فرفورژه داشتند که به دلیل نداشتن تکنولوژی های لازم برای تولید قطعات درب فرفورژه به ناچار دست در طراحی بخش های مختلفی از درب شدند که متاسفانه این درب فرفورژه از یک درب پارکینگ زیبا و خاص تبدیل به یک درب فرفورژه معمولی شد . بعد از این تجربه بیشترین تجربه های را گروه های تولید کننده قطعات کلاسیک دارند.

درب کلاسیک و آشنایی با طراحی و تولید درب کلاسیک

 شرکت تولید کننده درب کلاسیک، تمام توان خود را بکار میگیرند ، تا درب فرفورژه کلاسیک را طراحی کند که آهنگران معمولی و شرکت های متفرقه نتوانند ، درب فرفورژه و سایر دربهای پارکینگ کلاسیک را تولید نمایند. به قول خود تولید کنندگان درب به صورت عامیانه طراحان و تولید کنندگان درب پارکینگ کلاسیک در عرصه تولید ساختمان هر کدام برای خود حرفی برای گفتن دارند( یعنی تلاش میکنند تا بهترین و ایده ال ترین طرح های درب کلاسیک را تولید گنند ) طرح های استفاده شده در درب پارکینگ کلاسیک هر کدام به دلایل مختلفی به وجود آمده اند . تمام قطعات و بخش های مختلف یک درب پارکینگ ساختمان کلاسیک با یکدیگر در ارتباط هستند . همین ارتباط سبب شده است تا درب های پارکینگ کلاسیک خاطرات خوشی را در ذهن تداعی کنند.

درب پارکینگ کلاسیک برای چه ساختمان هائی مناسب است ؟

درب پارکینگ کلاسیک فلزی برای افرادی مناسب است که به گذشته تعلق خاطر دارند و دوست دارند که اصالت ساختمان خود را رعایت نمایند . . افرادی که دوست دارند با نوستالژی ها خود در ارتباط باشند. البته از طرف دیگر درب پارکینگ کلاسیک به خصوص در ب پارکینگ فرفورژه ،  دارای یک مزیت بسیار بزرگ هستند. طرح های کلاسیک، همیشه زیبا هستند. ممکن است طرح یک درب پارکینگ مدرن گاهی اوقات مد شوند ولی این امکان وجود دارد که در طول زمان از مد بیافتند، اما این موضوع برای درب پارکینگ کلاسیک به خصوص درب پارکینگ فرفورژه کلاسیک متفاوت است.نمونه بارز درب کلاسیک درب پارکینگ الیزه است که هم اکنون بعد از چند دهه یکی از درب های خاص و شاید یک درب پارکینگ زیبا باشد .

 درب های پارکینگ کلاسیک یک ثبات و همیشگی بودن را با خود به همراه دارند و  گذر زمان تاثیری بر روی آنها نمی گذارد. مطمئن هستیم این نوع درب پارکینگ هیچ گاه دمده نمی شوند و بسیار زیبا بوده و نشان دهنده عمق نگاه ما است. معمولا افرادی که بیشتر اهل تفکر هستند علاقه بیشتری به استفاده از این درب پارکینگ دارند، چرا که برایشان این درب ها حرف های زیادی دارند. نقش و نگار های این گونه از درب ها با توجه به فرهنگی کهن شکل گرفته است.

درب پارکینگ کلاسیک را برای کجا استفاده کنیم؟

این موضوع بیشتر بستگی به معماری ساختمان و یا محل مورد نظر شما دارد. به جز مواردی که در آنها معماری تلفیقی به کار رفته است، در سایر مکان ها بهتر است تلاش نکنیم درب و ساختمان با هم متفاوت باشند. مثلا اگر ساختمان شما ظاهری بسیار مدرن دارد، بهتر است برای درب ورودی آن از درب ها کلاسیک استفاده نکنید. چرا که در نظر هر بیننده ای یک نا همخوانی بسیار بزرگ به چشم می خورد. البته همانطور که گفته شد این موضوع در معماری تلفیقی چندان مشکلی ایجاد نمی کند. فلسفه این نوع معماری همراه با تلفیق و استفاده همزمان از اجزا با سبک های مختلف است. به همین جهت، اگر درب پارکینگ کلاسیک را دوست دارید، می توانید از آنها استفاده کنید. معمولا بیشتر سازندگان ساختمان های زیبا و لوکس علاقه دارند که از درب پارکینگ کلاسیک استفاده کنند . در بین  انواع درب کلاسیک امروزه درب فرفورژه محبوبیت فراوانی دارد .

اما به عنوان یک توصیه کلی، بهتر است همیشه در نظر بگیرید، مهم ترین فرد در انتخاب درب ساختمان شما هستید. کارشناسان ثامن حفاظ به شما از جهت جنس و موارد این چنینی توصیه می کنند. اما زمانی که موضوع طرح درب ساختمان اعم از درب نفر رو و درب پارکینگ  به میان می آید، ماجرا متفاوت است. شما باید از درب حیاط و درب پارکینگ ساختمان خریداری شده لذت ببرید. باید هر بار که دستگیره آن را می فشارید، احساس کنید خرید خوبی داشته اید. به همیین دلیل خودتان را محدود نکنید. درب های فلزی قابلیت طراحی بسیار متنوعی دارند. طرح های آن برای سلیقه های مختلف وجود داند. طرحی را خریداری کنید، که واقعا دوست دارید. قضاوت دیگران در این مورد اهمیت ندارد. آنها هر روز با درب خریداری شده شما کار ندارند. این شما هستید که بارها و بارها از آن استفاده می کنید و باید به دلخواه تان باشد.تولید کنندگان درب کلاسیک تمام تلاش خود را بکار میگیرند تا بتوانند بهترین درب پارکینگ ساختمان ، درب حیاط ساختمان ، درب فرفورژه ویلائی ، درب باغ زیبا در طرح کلاسیک  را در طرح های بسیار زیبا برای شما خریداران و سازندگان ساختمان ارائه نمائیم. .