مقدمه درب پارکینگ

درب وردی به خصوص درب پارکینگ تاثیر بسیار زیادی در امنیت و نمای ساختمان میتواند داشته باشد. درب پارکینگ مدرن، درب پارکینگ لیزری، درب پارکینگ فلزی ساده، درب فلزی فرفورژه و درب ویلا از انواع درب های پارکینگ به شمار میروند. در خرید درب پارکینگ بهتر است نکات مهم و کلیدی داشته باشید.

درب پارکینگ مدرن

درب های پارکینگی که شکل ساده و رنگی معمولی داشته باشند را میتوان درب پارکینگ مدرن نامید. متریال مورد استفاده از درب مدرن ساختمان پروفیل و ورق های ساده به کار میروند. این مواد اولیه میتوانند امنیت درب پارکینگ و شکل زیبای ساختمان شما را بسیار افزایش دهند. درب پارکینگ مدرن قیمت مناسب تری در مقابل سایر درب های پارکینگی دارد.

درب پارکینگ چوبی

درب های پارکینگ در قدیم بنا بر شرایط محلی و وجود متریال های در دست رس ساخته می‌شده است. درب های چوبی در مناطق شمالی ایران به خصوص در مناطق جنگلی مورد استفاده بیشتری قرار داشت. این نوع از درب ها هم کلاف می‌شدند تیرک هایی به صورت عمودی و افقی با میخ و روکش نواری فلزی به هم متصل می‌شده اند. برخی از این درب ها چنان زیبا بوده اند تا که کنون نیز از این درب ها استفاده می‌شدند.

معایب درب های پارکینگی چوبی

درب پارکینگ چوبی یک مشکل بسیار زیاد داشت که امکان سوختگی درب و یا شکاف برداشتن درب چوبی وجود داشت به خصوص زمانی که این درب ها با استفاده از روغن های قیر اندود رنگ کاری می‌شده اند. البته برخی از انواع چوب وجود دارند که در برابر این حوادث مقاومت بیشتری دارند. از دیگر معایب این درب ها افتادگی این درب ها به مرور زمان است. امروزه از درب پارکینگ چوبی استفاده نمی‌شود و بیشتر به عنوان درب های اماکن گردشگری و یا درب های ویلایی که دارای نگهبان و سرایه دار ای شبانه روزی هستند استفاده میشود.

1- درب چوبی در بربر آب و باران به شدت صدمه می‌بیند.

2- محل اتصال چوب ها به هم سالیانه یا بسته به شرایط نیاز به تعمیر دارد.

3- رنگ این بیشتر درب های پارکینگ چوبی مقاومت ندارد و گرد و خاک محیط را به خود جذب میکند.

درب طرح چوب جایگزین مناسب درب پارکینگ چوبی

امروزه ساختمانهای کلاسیک ساز در تلاش هستند تا از انواع طرح درب های چوبی به نحو احسن استفاده کنند . درب طرح چوب که با فلز و رنگ چوب ساخته میشوند بهترین گزینه برای افرادی است که بعه دنبال درب های چوبی هستند . بدین جهت شرکت های تولید کننده درب پارکینگ تلاش کرده اند تا انواع درب چوبی را با توجه به مواد اولیه مانند ورق های فلزی ساخته و با نقاشی و کاور های طرح چوب این درب های پارکینگی را به درب پارکینگ چوبی در اورند.

6 ویژگی اصلی یک درب پارکینگ خوب :

درب های پارکینگی استحکام:استحکام و امنیت در درب پارکینگ با توجه به ضخامت مواد اولیه است.  مهمترین اصل برای ساخت یک درب قطعا استحکام آن است. استفاده از فلزات و آلیاژهای فلزی با ضخامت 2/5 میل تا 3 میلیمتر کمک موثری به این امر می‌کند. همچنین به کارگیری روش‌های مدرن جوشکاری برای اتصال قطعات مختلف به هم جز اصول کار است.

زیبایی: از ارکان مهم یک درب ساختمان زیبا بودن آن است. انسان به صورت غریزی ستایش کننده زیبایی است. این که شما با توجه به بودجه های که در اختیار دارید یک درب زیبا انتخاب کنید قطعا تاثیر آن در نمای ساختمان شما قابل توجه است.

به همین دلیل با صرف هزینه زیادی در تمامی مراحل طراحی و ساخت یک ساختمان سعی می‌کند زیباترین عمارت را بنا کند.در بین انواع درب پارکینگ درب لوکس به عنوان پیشانی ساختمان در معرض دید ناظران قرار دارد. به همین دلیل جایگاه ویژه‌ای در معرفی ساختمان خواهد داشت.

هماهنگی با طراحی و نمای ساختمان: تمامی اجزای یک ساختمان باید در هماهنگی کامل با هم باشند. برای درب ورودی حیاط، باید تنوعی از طرح و رنگ را داشت تا بتوان از میان آنها به بهترین انتخاب رسید.

کیفیت ساخت مناسب: اگر بهترین طرح درب را داشته باشید ولی این طرح با متریال بی کیفیت ساخته شود نتیجه نا امید کننده ای به دنبال خواهد داشت. مکمل یک طرح خوب، استفاده از مواد با کیفیت و استاندارد است. استفاده از مواد بی کیفیت برای جبران کمبود بودجه قطعا بدترین گزینه برای ساخت درب است.

توجه به جزئیات: توجه به جزئیات در ساخت یک درب زیبا تا حد زیادی به اطلاعات فنی دقیق، ابزار مناسب و همچنین نیروی کار ماهر و باتجربه وابستگی دارد. به عنوان مثال یک درب با طراحی عالی را در نظر بگیرید که با بهترین متریال ساخته شده ولی نهایتا برای این درب یک لولا کار شده که در طولانی مدت تحمل وزن درب فلزی مدرن را ندارد و پس از مدتی باعث افتادگی درب یا آسیب به آن می‌شود.

قیمت مناسب: درب‌های  پارکینگی به دلیل تنوع در شکل، طرح، وزن و تفاوت بسیار  در استفاده از مواد اولیه و  متریال استفاده شده، قیمت متفاوتی دارند. مهمترین موضوع این است که کیفیت ساخت را فدای قیمت نباید کرد. از طرف مقابل؛ افزایش بی مورد ضخامت قطعات فلزی که باعث بالا رفتن وزن و قیمت درب می‌شود هم کار بیهوده‌ای است. رعایت این استانداردها برای هر درب متفاوت است.